Po odbytych mobilnościach wszyscy uczestnicy podzielili się zdobytą wiedzą i doświadczeniami ze społecznościa szkoły. Odbyły się prezentacje dla młodszych uczniów klas techników dotyczące korzyści z udziału w programie Erasmus+, uczestnicy przedstawili filmy i prezentacje obrazujące ich udział w stażu zagranicznym, zaprezentowali wypracowane rezultaty, zachęcali młodszych kolegów do udziału w rekrutacji do programu.
Uczniowie Technikum Budowlanego oraz Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej po odbyciu staży zawodowych w ramach programu Erasmus+ chcieli zachęcić innych uczniów szkoły do zmiany nawyków na bardziej przyjazne środowisku i częstszego korzystania z rowerów, zamiast aut, nawet przy zmiennej pogodzie. Wpadli więc na pomysł wybudowania zadaszonej i oświetlonej wiaty rowerowej. Zadaszenie wiaty chroni rowery przed deszczem, śniegiem oraz intensywnym słońcem, co sprawia, że korzystanie z jednośladów staje się bardziej komfortowe. Dzięki temu uczniowie, którzy do tej popry obawiali się złych warunków pogodowych, mogą śmielej przesiąść się na rower. Wspolnie z nauczycielami praktycznej nauki zawodu, uczestnicy projektu zaprojektowali i wznieśli całą konstrukcję. Dodatkowo na dachu budowli zamontowali panele fotowoltaiczne, dzięki którym wiata jest oświetlona. Miejmy nadzieję, że projekt przyczyni się nie tylko do poprawy jakości powietrza w okolicy ale także do zwiększenia ogólnej kondycji fizycznej uczniów. To mały, ale ważny krok w kierunku zdrowszego stylu życia i bardziej ekologicznego świata.
Podczas zajęć praktycznych prezentowali zdobyte za granicą umiejętności zawodowe i nowe metody wykonywania zawodu, a także wykonali stojaki na foldery i stołeczki.
Inne materialne rezultaty mobilności uczniów, to m.in. słowniczki pojęć zawodowych, plansze i tablice, które zdobią ściany sal lekcyjnych, roll-up, ulotki, prezentacje, scenariusze zajęć, materiały dydaktyczne zamieszczone na dysku współdzielonym.
Nauczyciele odbywający mobilności "job shadowing" i "teaching assignmnet" również podzielili się swoimi doświadczeniami z kadrą pedagogiczną prezentując relacje z mobilności, a także podczas spotkań zespołów przedmiotowych, gdzie przedstawili swoje spostrzeżenia dotyczące pracy w zawodzie, zaobserwowane metody, techniki pracy czy wykorzystywane materiały i narzędzia w innych krajach.
Ponadto, prezentowali i promowali program Erasmus+ na stoisku Erasm,usa podczas Dzni Otwartych szkoły, przedstawiali cele i założenia, a także działania realizowane w programie w naszej szkole przyszłym uczniom oraz ich rodzicom i nauczycielom innych szkół.